Śledź nas:

Jakie dodatki wybrać do pergoli, aby jeszcze bardziej zyskała na funkcjonalności?

Pergole to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknym ogrodem, ale jednocześnie chcą mieć trochę cienia. Pergole nie tylko chronią przed słońcem i deszczem, ale również stanowią ozdobę ogrodu. Wybrać możemy pergolę lamelową lub materiałową. Pierwsza, posiada zadaszenie zbudowane z ruchomych lameli, którymi można sterować, regulując ilość wpuszczanego słońca. Kąt, pod jakim mogą się obracać, wynosi od 0 do 135 stopni. Natomiast zadaszenie pergoli materiałowej, inaczej, zwanej tkaninową, stanowi tkanina wykonana z materiału PVC lub tekstylnego. Zadaszenie obu pergol może być elektryczne sterowane za pomocą pilota lub telefonu. Nasze pergole mają również wbudowany system odprowadzania wody wewnątrz konstrukcji, dzięki czemu jest praktyczny i nie widoczny dla użytkowników.
Oprócz podstawowych funkcjonalności zapewniających trwałość i użyteczność pergoli, istnieje wiele dodatków, które mogą ulepszyć pergolę i uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Tym samym umilić nam czas spędzamy na tarasie.

Oświetlenie

Oświetlenie to dodatek, który może uczynić pergolę jeszcze piękniejszą, ale także umożliwia nam korzystanie z niej także po zmroku. Oświetlenie LED mocowane jest na zadaszeniu pergoli. Może być punktowe lub jako listwa, wzdłuż belek bocznych. Kolor światła wybieramy według własnych potrzeb i upodobań, od barwy ciepłej, przez neutralną, aż do chłodnej. W ofercie znajduje się także oświetlenie kolorowe, a za pomocą pilota lub aplikacji możemy, nim dowolnie sterować, regulując kolor oraz stopień światła.

Ogrzewanie

Jest to istotny dodatek do naszej pergoli, szczególnie jeśli chcemy korzystać z niej nie tylko podczas ciepłych wieczorów, które w Polsce nie zdarzają się często. W ofertach możemy znaleźć ogrzewacze wolnostojące, kominki gazowe lub promienniki ciepła. Jesteśmy zdecydowanie zwolennikiem tych ostatnich. Przede wszystkim dlatego, że są energooszczędne, włączane i wyłączane za pomocą pilota oraz zamontowane w górnej części pergoli nie zabierają nam przestrzeni użytkowej. Na jednej pergoli możemy umieścić więcej niż jeden promiennik i zapewnić sobie ogrzewanie także poza sezonem letnim.
 

Roleta boczna

Kolejnym dodatkiem jest roleta boczna pergoli. To praktyczne rozwiązanie, które umożliwia skuteczną ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem. Rolety boczne są łatwe w obsłudze i pozwalają na regulację ilości światła w zależności od potrzeb. Rolety boczne pergoli to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknym ogrodem, ale jednocześnie chcą mieć pewne zabezpieczenie przed warunkami pogodowymi. Są łatwe w obsłudze i pozwalają na regulację ilości światła, jakie wpada do wnętrza pergoli. Można je łatwo regulować, co pozwala na dostosowanie ich do swoich potrzeb. Dodatkowo są praktyczne, ale także wyglądają bardzo estetycznie. Dostępne są w różnych kolorach i stopniach zaciemnienia, dzięki czemu można je dopasować do stylu pergoli oraz ogrodu. Zapewniają prywatność, tak więc możemy spędzać czas zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami, nie martwiąc się sąsiadami.

Szklane szyby przesuwne

Przesuwne szyby szklane to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na łatwiejsze i efektywniejsze stworzenie niezależnej przestrzeni na naszym tarasie, odizolowanej od otoczenia. Tym samym, pergola w takiej zabudowie może funkcjonować jako osobne pomieszczenie na ogrodzie, z którego można korzystać niezależnie od pogody i pory roku. Wedle potrzeb domowników, szyby można rozsuwać, tworząc otwartą lub półotwartą przestrzeń, idealna podczas sezonu letniego lub zasunąć, kiedy pogoda za oknami jest mniej sprzyjająca. Montując promienniki ciepła, taka konstrukcja idealnie sprawdzi się przez cały rok, również jako forma ogrodu zimowego.

Po więcej informacji o systemach, jakie stosujemy w naszych pergolach zapraszamy do kontaktu.
 

Zobacz inne wpisy

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się
Poznaj nasze
inne marki