Śledź nas:

Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Obecnie mamy możliwość korzystania z odpoczynku w naszych tarasach oraz ogrodach niezależnie od pory roku i pogody. Umożliwiają nam to nowoczesne systemy zadaszenia ogrodowego i tarasowego. Możemy zaaranżować komfortowe i przyjazne miejsce dostosowane do naszych potrzeb. Odpowiednio dobrana zabudowa lub zadaszenie tarasu da możliwość osiągnąć wszystkie ważne dla nas właściwości. Przedstawiamy przegląd dostępnych na rynku zadaszeń:

PERGOLE LAMELOWE są to konstrukcje stworzone z myślą o osobach ceniących sobie wygodę, elegancki i prosty wygląd tarasu za przystępną cenę. Dzięki zamontowanym lamelom można samodzielnie regulować ilość wpuszczanego światła słonecznego. Całkowite zamknięcie lameli stanowi idealną ochronę przed deszczem. Lamelowe panele mogą być sterowane za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie. Ustawiając lamele pod odpowiednim kątem, zyskujemy kontrolę nad cyrkulacją powietrza i światłem. Minimalistyczny, prosty wygląd pozwala dopasować pergolę do architektury naszego domu i ogrodu. Dzięki aluminiowej konstrukcji jest odporna na korozje, silny wiatr, śnieg i mróz. Możemy korzystać z niej przez cały rok.
 

W ofercie pergoli lamelowych można zastosować także ciekawe wyposażenie. Wybierając np. promiennik ciepła, będziemy mogli komfortowo spędzić czas na tarasie wieczorami lub podczas chłodniejszych dni. Oświetlenie LED pozwoli czerpać przyjemność także po zachodzie słońca. Jeśli lubisz słuchać muzyki lub po prostu umilić czas spędzany w gronie znajomych, idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie wyposażania Audio Bluetooth.
 

PERGOLE MATERIAŁOWE oferują podobne rozwiązania jak lamelowe. Zmienia się jednak charakter pergoli. Taras nabiera lekkości i delikatności. Możemy ją wybrać z myślą o domu jednorodzinnym, ale też tarasie w bloku lub restauracjach. Dzięki połączenia funkcjonalności rozwijania i zwijania dachu oraz nowoczesnej technologii spełnia oczekiwania wielu różnych klientów, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych.

SZKLANE DRZWI PRZESUWNE to forma najbardziej zaawansowana pod względem możliwości zabudowy tarasu. Niweluje podmuchy wiatru oraz wspomagaja utrzymanie ciepła. Jest to często wykorzystywane rozwiązanie w przypadku ogródków restauracyjnych dających możliwość powiększenia przestrzeni dla gości. Latem możemy przesuwać ściany, tworząc otwartą przestrzen od góry zabezpieczoną lamelami chroniąc się tym samym przed słońcem. Zimą natomiast, staje się ogrodem zimowym dodatkowo ogrzewanym. Montując opcjonalne rolety, zyskujemy prywatność i komfort wypoczynku, kiedy tylko tego potrzebujemy.

MARKIZY TARASOWE Proste zadaszenie z tkaniny chroni taras przed delikatnym deszczem i ogranicza nasłonecznienie. Zaletą markiz jest łatwość w montażu i duży wybór wśród barw, krojów, tkanin i rozmiarów. Kiedy zdecydujemy się na tę formę osłony tarasu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na stelaż i sposób ochrony materiału po zwinięciu. Najlepsze markizy posiadają aluminiowe kasety i stelaż ze wzmacnianego aluminium. Dobierając materiał, trzeba sprawdzić takie parametry jak: wytrzymałość, odporność na nasiąkanie wodą i promieniowanie UV. Markizy tarasowe w czasie burz i wietrznej pogody powinny być składane ,aby nie uległy uszkodzeniu.

WERANDA Zadaszenie z wykorzystaniem elementów materiałowych. Może być używana jako markiza, montowana na przeszkleniach takich jak ogród zimowy, szklane zadaszenia tarasów. Można ją także umiejscowić na drewnianej konstrukcji jako samodzielne zadaszenie. Jej główną zaletą jest mocna konstrukcja, odporne i wytrzymałe na warunki pogodowe materiały. Służy jako ochrona przed słońcem oraz delikatnym deszczem. Jest częścią termomodernizacji, co wspomaga utrzymanie optymalnych warunków, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się tarasu, pomieszczenia. Tkanina z jakiej jest wykonana, powinna posiadać filtr UV, dzięki czemu promieniowanie jest zablokowane, przez co chroni naszą skórę.

Zobacz inne wpisy

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się
Poznaj nasze
inne marki