Śledź nas:

Pergole z szybami przesuwnymi

Pergole z szybami przesuwnymi
 

Całoroczne tarasy budujemy gównie przy fasadzie budynku lub jako wolnostojące konstrukcje. Najlepiej zaprojektować taką przestrzeń na etapie budowy domu. Zapewni to idealne dopasowanie do bryły budynku i może obniżyć koszty realizacji. Zdecydowanie rzadszym wyborem jest przeszklony taras wolnostojący. Jest efektownym dodatkiem do ogrodu, jednak jego budowa może być dużo droższa niż przy fasadzie jako przedłużenie przestrzeni domowej. Taras wielosezonowy urządzamy w taki sposób, aby czuć się jak w ogrodzie również podczas chłodniejszych dni. Dekorujemy roślinami, pięknymi meblami, przytulnymi dywanami i nastrojowym oświetleniem. Możemy urządzić w takim miejscu nie tylko przestrzeń na wzór salonu, ale także gabinet do pracy, jadalnię czy strefę relaksu. Aby czuć się komfortowo, duże znaczenie ma wybór rolet, żaluzji, zasłon, które dają cień w słoneczne dni a po zmroku prywatność. W wyborze osłon do szklanych szyb praktycznie nie ma ograniczeń. Asortyment jest na tyle duży, że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie, także w aspekcie technicznym.

Dość istotnym aspektem jest miejsce, w którym planujemy budowę całorocznego tarasu. W zależności, z której strony domu będzie się znajdował, będzie różne nasłonecznienie. Będzie miało to wpływ na warunki klimatyczne, w których będą przebywały nasze rośliny i na ogólne rozliczenie kosztów ogrzewania. Najwięcej słońca będzie docierało od strony południowej.

Kiedy zdecydujesz się na taką realizację, możliwości jego umiejscowienia jest wiele. Może to być przestrzeń na balkonie, tarasie w bloku, można połączyć go z wyjściem z salonu do ogrodu. Niektórzy nawet w ten sposób aranżują przestrzeń nad garażem. Na początku trzeba sprawdzić, czy taka budowa jest możliwa, szczególnie w przypadku budynków wielorodzinnych i na balkonach.


Jak ogrzewać zimowy taras?

Decydując się na taki taras, chcemy czuć się w nim komfortowo przez cały rok. Zimą zależy nam, aby móc z niego korzystać równie często co latem

Efektywnym sposobem ogrzewania są promienniki. Dzięki wytwarzanej energii podobnej do tej słonecznej, są w stanie szybko ogrzać pomieszczenie a uczucie ciepła jest odczuwalne niemal natychmiast. Są sterowane zazwyczaj za pomocą pilota i są bezpieczne. Nie wytwarzają promieniowania UV. Zasilane są za pomocą prądu, dlatego nie wymagają przebudowy czy remontu pomieszczenia. Zazwyczaj montuje się je na górze przy suficie lub na elementach konstrukcji. Należy jednak pamiętać, że nie jest rozwiązanie, które zapewni nam ogrzewanie 24 h.
 

Jak dbać o pergolę zabudowaną szybami?

Aby cieszyć się dodatkową przestrzenią, wiadome jest, że należy dbać o nią podobnie jak to robimy na co dzień w domu. W zależności od materiału, z jakiego wykonana jest konstrukcja, częstość czyszczenia jej może być różna. Na pewno warto kilka razy w roku gruntowanie przetrzeć każdy element. Jeśli posiadasz elektryczne dodatki takie jak markizy, żaluzje, rolety najpierw należy odłączyć je od źródła zasilania. Można tez skontaktować się z firmą, która je montowała, aby dostać fachowe informacje dotyczące czyszczenia i konserwacji. Myjąc szyby upewnijmy się, że posiadany sprzęt jest na tyle dobrej jakości, że nie zniszczy nam okien, np. nie pozostawi zarysowań. Unikajmy detergentów zawierających alkohol, aceton czy rozpuszczalnik, szczególnie podczas czyszczenia konstrukcji. Elementy przesuwne prócz regularnego czyszczenia uszczelek, warto raz na jakiś czas przetrzeć wazeliną lub specjalistycznym olejem.
Wybierajmy produkty jak najbardziej naturalne a po więcej fachowej wiedzy zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w zakładce kontakt.

Zobacz inne wpisy

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się
Poznaj nasze
inne marki