Zadaszenia ogródków restauracyjnych - jak zwiększyć przyjemność z jedzenia na świeżym powietrzu?

2023.03.08

Jedzenie na świeżym powietrzu to jedna z przyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Restauracje często oferują ogródki, które pozwalają na delektowanie się posiłkiem w naturalnym otoczeniu. Niestety, pogoda bywa kapryśna, a deszcz lub zbyt silne słońce potrafią zepsuć całą przyjemność. Na szczęście, istnieją rozwiązania, które pozwalają na korzystanie z ogródka restauracyjnego przez cały rok. Mowa tutaj o zadaszeniach.

Zadaszenia ogródków restauracyjnych to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród właścicieli restauracji. Dobrze już znane na południu Europy, gdzie jest więcej cieplejszych dni niż w Polsce. Jednak i w naszym kraju przekonujemy się do tworzenia zabudowanych ogródków restauracyjnych. Dzięki temu klienci mogą korzystać z niego niezależnie od pogody.

Na takie zadaszenie składa się zazwyczaj pergola z lamelowym, materiałowym lub przeszklonym dachem, w zależności od preferencji właściciela. W naszej ofercie znajdziecie wszystkie trzy rozwiązania. Aby pergola spełniała swoje zastosowanie i była miejscem całorocznym, pozwalającym cieszyć się z kontaktu z naturą a jednocześnie nie odczuwając nieprzyjemnego chłodu czy wiatru, warto wyposażyć ją w ściany boczne.

Najbardziej charakterystyczne i funkcjonalne są szklane szyby przesuwne. Dają możliwość regulowania ilości świeżego powietrza wpuszczanego do środka. Latem możemy zupełnie odsłonić ogródek, zaś w chłodniejsze dni lub gorszą pogodę, całkowicie zasłonić przestrzeń. Zapewnia to ochronę przed deszczem i wiatrem oraz pozwalają na korzystanie z naturalnego światła.
Zadaszenia ogródków restauracyjnych nie tylko chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również zwiększają komfort i estetykę miejsca. Ogródki zadaszone prezentują się bardziej elegancko i profesjonalnie, co wpływa pozytywnie na wizerunek restauracji. Dodatkowo, zadaszenia pozwalają na wykorzystanie ogródka w godzinach wieczornych, gdy zapada ciemność, co zwiększa możliwości prowadzenia biznesu.

Właściciele restauracji, którzy decydują się na zadaszenie swojego ogródka, powinni pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim, powinno być dobrze przemyślane i zaprojektowane tak, aby pasowało do stylu i charakteru restauracji oraz było funkcjonalne. Warto także zwrócić uwagę na materiały użyte do budowy zadaszenia oraz na konstrukcję nośną. Pergole jakie dostarczamy naszym klientom są wykonane z najwyższej jakości materiałów, profesjonalnie montowane, tak aby zapewnić trwałość konstrukcji. Ważne jest, aby zadaszenie było łatwe do utrzymania w czystości i zapewniało bezpieczeństwo dla klientów.

Podsumowując, zadaszenia ogródków restauracyjnych to świetne rozwiązanie dla właścicieli restauracji, którzy chcą zwiększyć atrakcyjność swojego miejsca i zapewnić klientom komfortowe warunki spożywania posiłków na świeżym powietrzu i kontakcie naturą przez cały rok. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, które z pewnością przyciągnie więcej gości i zwiększy przychody restauracji.