Zadaszenia ogródków restauracyjnych - jak zwiększyć przyjemność z jedzenia na świeżym powietrzu?
2023.03.08

Jedzenie na świeżym powietrzu to jedna z przyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Restauracje często oferują ogródki, które pozwalają na delektowanie się posiłkiem w naturalnym otoczeniu. Niestety, pogoda bywa kapryśna, a deszcz lub zbyt silne słońce potrafią zepsuć całą przyjemność. Na szczęście, istnieją rozwiązania, które pozwalają na korzystanie z ogródka restauracyjnego przez cały rok. Mowa tutaj o zadaszeniach.

Zadaszenia ogródków restauracyjnych to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród właścicieli restauracji. Dobrze już znane na południu Europy, gdzie jest więcej cieplejszych dni niż w Polsce. Jednak i w naszym kraju przekonujemy się do tworzenia zabudowanych ogródków restauracyjnych. Dzięki temu klienci mogą korzystać z niego niezależnie od pogody.


 

Jakie dodatki wybrać do pergoli, aby jeszcze bardziej zyskała na funkcjonalności?
2023.02.24

Pergole to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknym ogrodem, ale jednocześnie chcą mieć trochę cienia. Pergole nie tylko chronią przed słońcem i deszczem, ale również stanowią ozdobę ogrodu. Wybrać możemy pergolę lamelową lub materiałową. Pierwsza, posiada zadaszenie zbudowane z ruchomych lameli, którymi można sterować, regulując ilość wpuszczanego słońca. Kąt, pod jakim mogą się obracać, wynosi od 0 do 135 stopni. Natomiast zadaszenie pergoli materiałowej, inaczej, zwanej tkaninową, stanowi tkanina wykonana z materiału PVC lub tekstylnego. Zadaszenie obu pergol może być elektryczne sterowane za pomocą pilota lub telefonu. Nasze pergole mają również wbudowany system odprowadzania wody wewnątrz konstrukcji, dzięki czemu jest praktyczny i nie widoczny dla użytkowników.
Oprócz podstawowych funkcjonalności zapewniających trwałość i użyteczność pergoli, istnieje wiele dodatków, które mogą ulepszyć pergolę i uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Tym samym umilić nam czas spędzamy na tarasie.

Jak zaaranżować taras na balkonie i jakie zadaszenie wybrać?
2023.02.09

Balkon w bloku, nawet jeśli nieduży, może okazać się świetnym miejscem do wypoczynku i relaksu. Wystarczy odpowiednio go zaaranżować, ale kwiaty to nie wszystko, aby cieszyć się przestrzenią niezależnie od pogody czy pory dnia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakie nowe elementy wprowadzić na balkon, żeby stał się drugim salonem z dostępem do świeżego powietrza. Możesz potraktować swój taras jak dodatkowe pomieszczenie, które stanie się nie tylko przestrzenią ozdobną do hodowania roślin, ale też w pełni funkcjonalną.

 

Jakie rośliny wybrać na taras, aby kolorowo rosły cały rok?
2023.02.01

Jakie rośliny wybrać na taras, aby kolorowo rosły cały rok?

Całoroczne rośliny to nie tylko iglaki takie jak tuje, sosny, świerki czy jodły. Możemy nasz ogród lub taras zamienić w kolorową, roślinną przestrzeń cieszącą oko przez cały rok. Wiele z roślin także w okresie zimy zachowuje wielobarwne liście lub igły. Są idealnym uzupełnieniem dla kwiatów, które zimy nie są w stanie przetrwać i kwitną dopiero na wiosnę. Jak wiemy, nie tylko latem wypoczywamy na świeżym powietrzu, warto to robić niezależnie od pory roku. W szczególności, jeśli mamy przystosowaną do tego przestrzeń np. w postaci zadaszenia tarasu, promienników ciepła czy odpornych na warunki pogodowe mebli. Dlaczego warto rozważyć rośliny całoroczne? Ponieważ w większości są łatwe w pielęgnacji, nie wymagają częstego nawożenia i przycinania oraz sprawdzą się nawet dla osób, które nie mają ręki do hodowania kwiatów.  

Przedstawiamy kilka najpopularniejszych gatunków, którymi możesz ozdobić swój balkon lub taras nie czekając na wiosnę:

Jaką podłogę wybrać na taras?
2023.01.22

Na projekt domu z tarasem decyduje się już prawie każdy kto myśli o własnym domu. To za sprawą tego, że taka przestrzeń posiadając miejsce do wypoczynku zyskuje na funkcjonalności. Często taras pełni funkcje letniego salonu, gdzie jemy posiłki, wypoczywamy, grillujemy, wyposażamy w meble i dodatki. Pisaliśmy już o zadaszeniach tarasowych i możliwości wyboru pergoli o wielu funkcjonalnościach, a jaką podłogę najlepiej wybrać, aby spełniała tak wiele wymagań, zarówno mieszkańców jak i warunków atmosferycznych?

 

Jak wybrać odpowiednią pergolę na swój taras
2023.01.05

Jak wybrać odpowiednią pergolę na swój taras

Nowoczesne pergole cechują się możliwością całkowitego zadaszenia tarasu, dzięki czemu pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale też ochronną. Zabezpieczają przed słońcem, wiatrem, deszczem. Umożliwiają regulację pokrycia dachowego względem sowich potrzeb i warunków pogodowych. Wraz z pojawieniem się nowych rozwiązań i możliwości konstrukcyjnych dla tego typu zadaszenia w ogrodzie, powstały nowe dylematy. Czego potrzebuję dla siebie, co u mnie sprawdzi się najlepiej i gdzie najlepiej umiejscowić pergolę. Jest kilka istotnych kwestii, które ułatwią wybór a przede wszystkim będą cieszyć domowników i ich gości.